Az ágyi poloska bizony nagyon csúnyán össze tud minket csipkedni, ha egyszer bekerül a lakásba, az ágyba. Ezzel szemben az invazív címeres poloska inkább csak kellemetlenséget okoz számunkra, hiszen, ha beszáll a lakásba, nehéz kitessékelni. Ráadásul, mikor megpróbáljuk kitenni a szűrét vagy leütni, védekezésként még bűzös váladékot is ránk enged.

A legfontosabb különbség közöttük, hogy ágyi poloska vérszívó parazita, míg az invazív címeres poloska nem, bár korántsem veszélytelen, legalábbis a növényeinkre. Mit esznek és mire veszélyesek? Az ágyi poloska nemcsak az emberek, hanem a melegvérű állatok (baromfi, díszgalamb, házi kedvencek, kutyák, macskák) vérét is szívja. De ha választhat állat és ember között, akkor mindenképp az emberre teszi le voksát, ugyanis a szőrtelenebb „prédát” kedveli. Csípése az állandó viszketés miatt nagyon kellemetlen tud lenni, de szerencsére nem bizonyított, hogy betegséget terjesztene (szemben a többi vérszívó társával, mint például a kullancs vagy a szúnyog). 
Az invazív címeres poloskák nem szívják a vérünket, de a haszonnövényeinket károsítják. A kifejlett egyedek ugyanis megszívják a bogyós gyümölcsöket, paradicsomot, lárváikat pedig a növény levelének fonákjára helyezik el, így azok kikelve azonnal falatozásba kezdenek. Az ágyi poloska és az invazív címeres poloskák szájszerve is éppen ezért teljesen eltérő felépítésű. 
A címeres poloskák ugyan nem csípnek, de van más fegyverük ellenünk. Ha megpróbáljuk megfogni vagy leütni őket, azonnal kieresztik a speciális mirigyeik által termelt, védekezésre alkalmas bűzös folyadékot, aminek a szaga még kézmosás után is velünk marad. A másik védekezési módjuk a szabadesés. Ha veszélyt éreznek, akkor egyszerűen leejtik magukat onnan, ahol vannak. Ez lakásban elég komikusan hat, de természetes környezetben hatékony, hiszen leesve a földre vagy az aljnövényzetbe, esélye van a gyors elrejtőzésre.

Honnan érkeznek? Hazánkban két invazív címeres poloska okozza a legnagyobb károkat, és nem kevés bosszúságot. Az egyik az Ázsiából származó, barnás színű ázsiai márványpoloska, a másik pedig a zöld színű, Kelet-Afrikából származó, hozzánk Dél-Európából érkező zöld vándorpoloska. Velük ilyenkor ősszel szinte bárhol, bármikor összefuthatunk. Előszeretettel szállnak be a lakásba, ugyanis készülnek az áttelelésre, és ilyenkor keresik a meleg, fűtött helyeket. 
Az ágyi poloska azonban nem beszáll hozzánk, hanem legtöbbször sajnos mi visszük haza. Ugyanis szállodából, kórházból, fürdőből magunkkal cipelhetjük, észrevétlenül megbújva a ruhánkon vagy a poggyászunkban. Nagyon rafináltak, velük ugyanis napközben – szemben címeres poloska társaikkal – egyáltalán nem találkozunk, csak éjszaka aktívak. Ügyesen elbújnak a padló, a fal, az ágy legkisebb réseiben, repedéseiben. Mivel testalkatuk lapos, szinte bárhová be tudják magukat préselni. Ezért még akár a könyvlapok közé vagy képkeret réseibe is képesek elrejtőzni. Akkor támadnak és csípnek, amikor az igazak álmát aludjuk éjjel – általában hajnal két és öt óra között. Észrevenni őket nagyon nehéz, ugyanis a felnőtt példányok mindössze 4-5 milliméteresek, a lárvák pedig még ennél is kisebbek, átlátszóak. 

A jó hír az, hogy mind az invazív címeres poloskák, mind az ágyi poloska ellen létezik hatásos irtószer!
Az invazív címeres poloskák ellen a PROTECT címeres poloska-irtó aeroszolt vessük be, ami olajos bázisának köszönhetően könnyebben bejut az állat szervezetébe.
A készítmény kizárólag a lakásba behúzódó címeres poloskák irtására alkalmas. Fontos, hogy az irtószert a megfelelő dózisban adagoljuk. Használhatjuk megelőzési céllal ablakok, ajtók keretén, redőnytokok mentén, szúnyoghálón, ahol a poloskák bejuthatnak a lakásba, vagy közvetlenül a poloskára fújva. A permetet mindkét esetben célzottan, kb. 30 cm távolságból pár másodpercig fújjuk a rovarra vagy az ablak, ajtó keretére. A szükségesnél több irtószert ne használjunk.
Az ágyi poloska ellen rendkívül hatásos szer a PROTECT ágyipoloska- és bolhairtó permet, amely nemcsak elpusztítja a már beköltözött parazita ágyi poloskákat, hanem el is űzi őket. Közvetlenül a rovarra fújva is hatásos, de erre ritkán van lehetőségünk, viszont a feltételezett búvóhelyük, illetve az ágyunk körül kipermetezve is hatásos. 
Az ágyi poloska mellett kiváló fegyver még a hangyák, csótányok, bolhák ellen is, hiszen rejtett életmódú mászórovarok ellen rendkívül hatásos. Kizárólag zárt térben használjuk! Közvetlenül a rovarokra fújva a telelési céllal zárt térbe (lakásba) behúzódó címeres poloskák (ázsiai márványpoloska és zöld vándorpoloska) irtására is felhasználható.

A termék leírását és használati útmutatóját mindig, minden körülmények között tartsuk be!
Az aeroszolt olajos bázisa miatt érzékeny felületen (például kárpit, festett falfelület, függöny, tapéta, szőnyeg, lakkozott bútor) először csak kis felületen tegyük próbára, nehogy nyomot vagy foltot hagyjon.